

Мурашина Кислота 85%, Formic Acid 85%, 1200 кг
Мурашина кислота Formic acid
Хімічна формула: CH2O2
CAS 64-18-6
Молярна маса: 46,025380 г/моль
Щільність: 1,2196 г/см3
Температура плавлення: 8,25°C
Температура кипіння: 100,7°C
Синоніми: метанова кислота.
Технічні характеристики:
Мурашина кислота — слаба хімічна органічна кислота, що очолює клас граничних одноосновних карбонових кислот. За стандартних умов мурашина кислота — це безбарвна рідина з різким запахом. Солі та аніони мурашиної кислоти називаються форміатами. За стандартних умов мурашина кислота являє собою безбарвну рідину, що різко пахне. Розчинна в ацетоні, бензолі, гліцерині, толуолі. Змішується з водою, дієтиловим ефіром, етанолом. У великих кількостях мурашина кислота утворюється як побічний продукт у разі рідкофазного окиснення бутану та легкої бензинової фракції у виробництві оцтової кислоти. Мурашина кислота — це природний продукт клітинного метаболізму. Вона утворюється у разі розщеплення деяких амінокислот, а також із метанолу та формальдегіду.
Застосування:
- в лабораторіях використовують розкладання рідкої мурашиної кислоти під дією гарячої концентрованої сірчаної кислоти або пропускають мурашину кислоту над оксидом фосфору P2O5 для отримання монооксиду вуглецю;
- як консервувальний та антибактеріальний агент під час заготівлі корму;
- уповільнює процеси гниття та розпаду, тому сіно та силіос, оброблені нею, довше зберігаються;
- у протворчому фарбуванні шерсті, для боротьби з паразитами; у щіткості (як розчинник у деяких хімічних реакціях.);
- як харчову домішку під позначенням E236;
- для отримання форміатів, використовуваних для поліпшення властивостей бетону;
- у медицині (для приготування розчинів пермурашиної кислоти.);
- фармацевтичної промисловості (для дезінфекції обладнання).
Заходи безпеки: Мурашина кислота і її концентровані розчини в разі потрапляння в очі викликають сильне подразнення, під час контакту зі шкірою можливе слабке подразнення. У разі одночасного вживання всередину великих кількостей мурашиної кислоти можливі подразнення слизової оболонки шлунка, кашель, біль, кривава блювота. Під час роботи з мурашиною кислотою необхідно дотримуватися запобіжних заходів: до роботи допускаються особи, які пройшли спеціальний інструктаж; роботи проводять у халатах, прогумованих фартухах, гумових рукавичках, окулярах та респіраторах; розфасовування проводять у витяжній шафі або на відкритому повітрі, уникаючи потрапляння препарату на шкіру, одяг і в очі; після роботи спецодяг потрібно зняти, руки та обличчя ретельно вимити, рот прополоскати водою. У разі потрапляння мурашиної кислоти на шкіру її негайно змивають великою кількістю холодної води, а потім водою з милом. У разі отруєння мурашиною кислотою необхідно провести рясне промивання шлунка водою, прийняти всередину яєчний білок або слизові відвари, негайно звернутися до лікаря (вводять камфору, ізотонічний розчин хлориду натрію, внутрішньовенно — 10 мл 10% хлористого кальцію); протипоказані блювання засобу.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Китай |
Виробник | CAS |
- Ціна: від 45 ₴/кг
- Мінімальне замовлення: 1200 кг
- Спосіб упаковки: Єврокуб, 1200 кг