Продавець АНТИКОР ПОЛИМЕР розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
34 відгуків
o677030264@gmail.com / antikorpolimer@gmail.com
+380677030264

Грунтовки

Грунтовки
Грунтовки

20.04.10

Грунтовкою може бути і сама фарба, розбавлена розчинником. Тим не менш використовувати її в цій якості не дуже економічно, а в багатьох випадках (підготовка під фарбування металевих поверхонь, закріплення обсипаються основ тощо ) і не має сенсу. Зазвичай для попереднього покриття використовують спеціальні грунтовки — вони містять більш дешеві пігменти і коштують дешевше, ніж якісні фарби. Їх зовнішня відмінність — в порівнянні з фарбами рідко і зазвичай створюють матову поверхню, з якої добре зчіплюється подальше покриття.

Алкідна грунтовка

Це одна з кращих грунтовок під фарбу для необробленого дерева («спучує» структуру дерева) — в результаті виходить ідеальна поверхня для подальшого нанесення більшості оздоблювальних покриттів. Часто використовують сильно пігментовану алкідну грунтовку, яка створює напівматову плівку і підсилює глибину верхнього кольору. Сохне, як правило, за 12-16 годин.
Єдине істотне обмеження — такими грунтовками не варто покривати штукатурні і гіпсові поверхні, оскільки алкід викликає на них ворсистість.

Акрилова (емульсійна) грунтовка

Як і акрилові фарби, така грунтовка застосовується практично для всіх поверхонь (по свіжій і старій штукатурці, цементу, бетону, асбесту, дерева, ДВП і ДСП, цеглі). Володіє привабливими споживчими властивостями: практично не пахне, сохне за 2-4 години, розбавляється водою. Не рекомендується таку ґрунтовку використовувати як захисне покриття для чорних металів, оскільки вона не захищає від корозії (згодом на них можуть проступити іржаві плями).

Епоксидна і поліуретанова грунтовки

Як правило, це розбавлені спеціальним розчинником епоксидні і поліуретанові оздоблювальні фарби. У кожного виробника у таких випадках є власний рецепт приготування з них грунтовок (використовуються власні розчинники).

Шелакова грунтовка для дерева

В першу чергу призначена для ізоляції сучків на зрізах дерев, на яких виступає смола. Може також використовуватися як ізолятор для розчинних у воді морилок. Основа такої грунтовки — молочний сік комах, розведений у метиловому спирті.

Грунтовки для металу

Основне призначення цих складів — захист металів від передчасної корозії. Причому для різних металів використовуються і відповідні ґрунтовки. Так, для алюмінію застосовуються спеціальні грунтовки на цинковій основі або уретанові фарби, які захищають його від покриття «оспою». Кращою антикорозійною грунтовкою для сталі і інших чорних металів є алкідна з вмістом цинку. Причому розрізняють декілька її різновидів: на фосфату цинку — найкраща антикорозійна грунтовка під алкідні оздоблювальні фарби; на хромате цинку — використовується для тих же цілей, але має більш широкий спектр застосування (підходить для конструкцій, що включають в себе і дерев'яні елементи).
Мідь, латунь і бронзу зазвичай не фарбують — в більшості випадків такі матеріали з'являються в продажу вже з заводською обробкою. Якщо ж їх захисне покриття несподівано початок «злазити», то його краще повністю видалити уайт-спиритом. Потім для збереження природно кольору відшліфувати і покрити епоксидними або поліуретановими лаками.