Продавець АНТИКОР ПОЛИМЕР розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
34 відгуків
o677030264@gmail.com / antikorpolimer@gmail.com
+380677030264

Алкідні лакофарбові матеріали

Алкідні лакофарбові матеріали

07.10.12

Алкідні лакофарбові матеріали.

Алкідні, або поліефірні, смоли - продукти поліконденсації багатоатомних спиртів з багатоосновними кислотами, до складу яких входять одноосновные вищі жирні кислоти.

Покриття на основі алкідних смол володіють високою атмосферостростойкостью, еластичністю і гарну адгезію до поверхні, що фарбується. До недоліків слід віднести тривалість природного висихання і невисоку хімічну стійкість одержуваних покриттів. При гарячій сушці атмосферо-, масло - і бензостойкость покриттів значно підвищуються. Алкідні смоли добре поєднуються з різними пленкообразователями.

Найбільш широко застосовують алкідні смоли на основі гліцерину і фталевого ангідриду, званими гліфталевих (сами поширений продукт - це грунтовка ГФ-021, покриття з маркуванням ГФ), а також на основі пентаеритриту і фталевого ангідриду, звані петафталевыми ( покриття з маркуванням ПФ, найбільш поширеною є емаль загального призначення - ПФ-115).

Вітчизняної промисловістю випущено ряд алкідних грунтовок та емалей. До них відноситься грунтовка ПФ-0142 (ТУ 6-10-1698-78) суспензія пігментів і наповнювачів у розчині алкідної смоли ЕПФ-40. В склад грунтовки входять хроматные і фосфатні пігменти, що підвищують корозійну стійкість одержуваних покриттів. Наноситься грунтовка фарборозпилювачем або пензлем. Робоча в'язкість при нанесенні фарбопультом - 18-20 секунд, а пензлем 35-45 секунд по ВЗ-4 і тепературу +20 С. Розріджувачем служать сольвент, ксилол або суміш ксилолу і уайт-спіриту у співвідношенні 1:1 по масі. Тривалість висихання грунтовки ПФ-0142 до ступеня 1 - 30 хв, а до ступеня 3 - 4 години.

Грунтовка ПФ-0142 може бути застосована натомість грунтовок ГФ-021, ГФ-017 і ПФ-020 під покриття різними емалями, а також у вигляді самостійного покриття для захисту металоконструкція на період монтажу. Перевага ґрунтовки ПФ-0142 порівняно із зазначеними ґрунтовками в тому, що вона володіє більш високими захисними властивостями і значно швидше висихає.

Існує також відмінна протикорозійний грунтовка ГФ-0119 (ГОСТ 23343-78). Вона являє собою суспензію хроматных пігментіветраоксихрома цинку і хромату кальцію), фосфату хрому і наповнювача в гліфталевих лаку. Грунтовка наноситься пензлем, зануренням, методами пневматичної, безповітряного і електростатичного розпилення.

Грунтовка ГФ-0119 володіє наступними основними перевагами в порівнянні з грунтовкою ГФ-021:

 • Значно краща протикорозійний захист завдяки наявності у складі грунтовці хроматных пігментів.
 • Зменшення втрат матеріал через його хорошою дисперсності і відсутності здібностей до утворення опадів.
 • Виключення операції шліфування заґрунтованій поверхні при фарбуванні тонкодисперсними емалями.
 • Завдяки високій стійкості одношарове покриття забезпечує тимчасовий захист протягом 6-ти місяців.

На підставі алкідних смол промисловістю випущено емаль ПФ-1126 емаль являє собою суспензію пігментів у розчині пентафталевої смоли з додаванням сикативу і розчинників. Випускаються вони різних кольорів (біла, червона, синя, жовта, чорна, блакитна, зелена, коричнева і багато інших, також можливе виробництво з міжнародного каталогу кольорів RAL). Перед застосуванням емаль вводять сикатив. Емаль може наноситися пневматичним розпиленням з підігрівом та без підігріву, методом безповітряного розпилення, в електричному полі з високою напругою, зануренням, а також пензлем або валиком.

Атмосферостійке покрытиеполучают шляхом нанесення двох шарів емалі по попередньо загрунтованій поверхні. Для цієї мети застосовуються грунтовки ГФ-021, ФЛ-03К або ГФ-0119. Після нанесення першого шару емалі проводиться витримка протягом 2-3 хвилин. Товщина кожного шару повинна складати 18-25 мкм.

Емаль ПФ-1126 володіє наступними перевагами в порівнянні з емалями ПФ-115 і ПФ-133:

 • Значно більш швидке висихання покриття, що дозволяє скоротити технологічний цикл забарвлення.
 • Підвищена твердість і кращі декоративні властивості покриття.

Емаль ПФ-1126 відчували в порівнянні з емаллю ПФ-115 за захист зовнішніх поверхонь устаткування і металоконструкцій, експлуатованих в атмосферних умовах. Покриття на основі емалі ПФ-1126 перебувають в гарному стані протягом трьох років.

З алкідних лакофарбових матеріалів, освоєних промисловістю, слід вказати також на емаль ПОВ-199 (ТУ 6-10-1440-79), яка являє собою суспензію пігментів у розчині этрифталевой смоли (ЭФТал-47) в органічних розчинниках з додаванням сикативу.

Емаль ПОВ-199 володіє наступними перевагами в порівнянні з пентафталевої емалі ПФ-115:

 • Менш тривалий термін практичного висихання покриттів (17-18 годин при 18-25 С), що скорочує технологічний цикл забарвлення.
 • Велика твердість і краща атмосферостійкість покриття.

Покриття емаллю ПОВ-199 були широко випробувані в натурних умовах при захисті експлуатованого в атмосферних умовах рухомого міського транспорту та обладнання промислових підприємств. Спостереження протягом 3,5 років за станом пофарбованої поверхні в умовах експлуатації показали, що покриття на основі емалі ПОВ-199 знаходиться в хорошому стані. Таким чином, емаль ПОВ-199 може бути рекомендована для фарбування зовнішніх металевих поверхонь обладнання та об'єктів міського транспорту, сільськогосподарських машин.

З алкідних матеріалів розроблені також грунтовки ГФ-073 і ГФ-089 на основі гліфталевій смоли ГФ-072 зі зниженою жирністю, модифікованої бензойною кислотою, які застосовуються для фарбування деталей легкових автомобілів. Грунтовки наносяться пневматичним розпиленням при робочої в'язкості 20-22 з по ВЗ-4. Розведення Проводиться ксилолом. Ґрунтовку ГФ-089 можна наносити в електростатичному полі, в цьому випадку ґрунтовка розбавляється растворителем РБК-1.

Відмітними особливостями грунтовок є:

 • Ускоренное высыхание покрытия - продолжительность высыхания грунтовок для возможности проведения последующих технологических операций 1 час при 18-22 С и 10 мин при 100 С.
 • Хорошие физико-механические свойства и адгезия покрытия.
 • Обеспечение высокой коррозионной защиты покрытия, благодаря наличию, например, в грунтовке ГФ-073 триоксихромата цинка.

Останнє дозволяє застосовувати грунтовку ГФ-073 для фарбування поверхонь кузовів легкових автомобілів, прошлифованых до металу. Відразу після нанесення грунтовки ГФ-073 за способом «мокрий по мокрому» можна наносити високодекоративна емалеве покриття. При цьому втрата
блиску складе не більше 5%.