Методи нанесення лакофарбових матеріалів
Методи нанесення лакофарбових матеріалів.
Існує чотири основних методи нанесення лакофарбових матеріалів:
- Нанесення пензлем, валіком, тампоном або ракелем.
- Розпилення, наприклад, пневматичне, безповітряне, з підігрівом, електростатичне.
- Струменевий облив, наприклад, занурення, налив, валіком, зворотнім валіком.
- Електроосадження.
Метод нанесення часто диктується споживачем і кожен тип лакофарбового матеріалу готується з урахуванням вимог методом нанесення. Нанесення пензлем або ручним валіком - основний метод нанесення декоративних будівельних фарб і фарб для поточного ремонту сталевих конструкцій і споруд. Він також важливий при ремонтних роботах в суднобудуванні, хоча при будівництві судів можуть використовуватися інші методи (наприклад безповітряне розпилення).
Нанесення розпиленням - найбільш распростаненный метод. Він використовується при фарбуванні автомобілів на заводах і при повторних фарбуваннях після ушкоджень; у деревообробній промисловості (наприклад, меблевої) і в побуті. Різні види розпилення роблять цей метод нанесення досить поширеним. Методи струменевого обливу в основному застосовуються для листових матеріалів (наприклад, картону) і покриттів для рулонного металу (алюмінію або сталі) на заводі виробнику, де вони дуже цінуються з-за високих швидкостей фарбування.
Електроосадження як метод фарбування, одержав широке поширення останнім часом. Воно стало основним методом ґрунтування металевих корпусів автомобілів. Процес фарбування, включає знежирення, фосфатування, електроосадження грунтівки і подальше нанесення розпиленням шпаклівки і верхніх шарів покриття значно підвищив рівень корозійної захисту та зовнішній вигляд покриттів.
Електроосадження можливо у випадках , коли корпус автомобіля є анодом, або катодом. Останнім часом прийнято вважати, що катодне електроосадження забезпечує кращий захист від корозії.