Продавець АНТИКОР ПОЛИМЕР розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
34 відгуків
o677030264@gmail.com / antikorpolimer@gmail.com
+380677030264

Кремнійорганічні лакофарбові матеріали

Кремнійорганічні лакофарбові матеріали

25.10.12

Кремнійорганічні лакофарбові матеріали

Кремнійорганічні полімери являють собою сполуки, що складаються з чергуються атомів кремнію та кисню і звані силиконами. Вихідним продуктом для одержання кремнійорганічних сполук служить чотирихлористий кремній, з якого синтезують кремнійорганічні хлориди. Гідроліз останніх приводить в кінцевому рахунку до утворення лінійних полімерів - полиорганосилоксанов.

Найбільше застосування для одержання захисних термо - і влогостойких покриттів отримали кремнійорганічні емалі ПКК, КО-81, КО-83, КО-84, ДО-96, КО-811, КО-813, КО-814 та ін. Подальше вдосконалення лакофарбових матеріалів на основі кремнійорганічних полімерів здійснюється в напрямку поліпшення властивостей та отримання термостійких покриттів природної сушки.

Вітчизняної промисловістю освоєно кремнійорганічні лакофарбові матеріали з використанням полиорганосилазанов. Останні являють собою полімери або олігомери лінійного та циклічного будови. Ланцюг полімерів складається з чергуються атомів кремнію та азоту (Si - Ni - Si).

Випущені емалі КО-834 на основі метилфенилсилоксанового лаку КО-08 з полиорганосилазановым затверджувачем МСН-7 різних кольорів: білого, салатного, сірого, сіро-блакитного, блакитного, синього, жовтого, зеленого, червоного, коричневого, чорного, сріблястого. Затверджувач вводиться в емаль безпосередньо перед нанесенням.
Основними перевагами покриттів емалями КО-834 порівняно з покриттями на основі серійно випускаються кремнійорганічних емалей КО-89, КО-811, КО-817, КО-823 та інших є здатність висихати в природних умовах, збереження твердості і захисних властивостей при тривалому (більше 40 діб) впливі підвищених температур (до 300), а також високі фізико-механічні показники (ударна міцність 500 Н*см (50 кгс*см), еластичність при вигині 1 мм).

Сучасна техніка пред'являє великі вимоги до якості лакофарбових покриттів. Широко застосовувані в даний час термостійкі кремнійорганічні покриття не володіють достатньою стійкістю в умовах підвищеної вологості. Розроблена система лакофарбового покриття , призначеного для захисту металевих поверхонь від одночасного впливу вологи і високих температур. Рекомендована система складається з протекторної грунтовки на основі метилкремнийорганического лаку КО-928 (ГОСТ 16508-70) з цинковим порошком в якості наповнювача і покривного шару емалі КО-844 (ВТУ НЧ 1134-72) на основі цього ж плівкоутворювача з силазановым затверджувачем МФСН-Ст. Робоча в'язкість обох матеріалів 13 секунд по ВЗ-4 при 20 С, тривалість висихання 1 годину при 180 С.

Механізм захисної дії даної системи полягає в наступному. Привоздействии високої вологості цинк, що знаходиться у складі покриття, веде себе як анод і витрачається в процесі корозії, що дозволяє захистити сталеву поверхню. Придействии високих температур протикорозійний захист забезпечується покриттям на основі кремнійорганічних смол.

Лабораторними дослідженнями встановлено, що найкращі покриття для захисту сталевих конструкцій і димоходів котельних установок, що працюють при 100 - 500 С і піддаються впливу кислих газів і теплових ударів, можуть бути отримані з композицій на основі кремнійорганічних лаків ДО-919 (ГОСТ 16508-70) і КО-08 (ГОСТ 15081-78), пігментованих сумішшю алюмінієвої пудри і графіту у співвідношенні 1:1/1,5:1 (мас). Такі покриття володіють достатньою термічною та хімічною стійкістю, стійкістю до теплових ударів, мають гладку блискучу поверхню, що легко очищається від забруднень сажею.

Розроблена кремнійорганічна емаль КО-198 (ТУ 6-02-841-74). Вона являє собою суспензію інгібуючої пігменту у кремнийорганическом лаку КО-831. Емаль є однокомпонентною системою і може наноситися на поверхню пензлем, пневматичним розпиленням, зануренням, в електричному полі високої напруги. Робоча в'язкість емалі по ВЗ-4 відповідно 25-35, 18-25, 35-50 і 20 секунд. Наносять емаль в 2-3 шари з проміжним сушінням протягом 10 хвилин. Оптимальну корозійну стійкість покриття має при товщині 75 мкм. Тривалість висихання емалі при 15-25 С - 20 хвилин. В якості розчинника застосовується сольвент, ксилол, Р-4 або спирто-толуольная суміш у співвідношенні 1:4 (за масою).
Покриття на основі емалі КО-198 володіє високою атмосферо-, водо - і тропикостойкостью, стійкістю до дії морської і мінералізованих ґрунтових вод, парів сірчаної і соляної кислот, а також газів - хлору, сірководню, аміаку, сірчистого газу. Термооброблені покриття стійкі до нафтових продуктів і володіють по відношенню до останніх антиадгезионными властивостями. Для підвищення захисних властивостей емаль КО-198 можна наносити по грунту АК-070, ФЛ-03к або ВЛ-08.
Емаль КО-198 може бути рекомендована для протикорозійного захисту металоконструкцій, що піддаються дії агресивних ґрунтових вод, парів азотної і соляної кислот, короткочасного впливу сірчаної кислоти, атмосфери. Емаль може використовуватися також для фарбування внутрішніх поверхонь цистерн питної води.

На основі кремнійорганічних сполук виробляється емаль КО-823 світло-зелена. Вона призначається для покриття теплостійких ізоляційних матеріалів з метою захисту від корозії в умовах тривалого впливу високої вологості і температури. Емаль випускається з в'язкістю 25-80 з по ВЗ-4 при 20 С. До робочої в'язкості 12-13 з емаль розбавляють толуолом або ксилолом. Емаль наноситься на поверхню зануренням. Тривалість висихання емалі 1 годину при 350 С.
Покриття емаллю КО-823 матове. Вона володіє хорошими електроізоляційними властивостями в умовах 95-98 %-ної вологості, а також при температурі 400 С. Покриття не руйнується при багаторазовому зміні температури від +400 до -60 С.

Практичне застосування отримали також органосиликатные матеріали, що представляють собою продукти взаємодії органічних або элементорганических сполук з активованими силікатів і оксидів. Залежно від призначення та властивостей органосиликатные матеріали випускаються за групами А, АС,, ВН, Ц, П, З, Т.

Для отримання покриттів, що забезпечують корозійну захист, найбільше застосування отримав органосиликатный матеріал ВН-30 (ГОСТ 5.1496-72), який являє собою суспензію подрібнених силікатів і оксидів металів в толуольном розчині полиорганосилоксанов. Він призначається для фарбування металевих і неметалевих поверхонь (опор контактної мережі залізниць і ліній електропередач, металоконструкцій, фасадів, покрівлі, електрофільтрів і газоходів хімічних підприємств тощо) з метою захисту їх від атмосферної корозії.

Покриття з органосилікатних матеріалу марки ВН-30 може експлуатуватися при температурах від -60 до +300 С. Термін служби покриття при товщині 150-200 мкм - не менше 10 років. Матеріал наноситься на поверхню фарборозпилювачем, пензлем або зануренням. При гарячій сушці (200 С) органосиликатный матеріал застосовують без затверджувача. При холодної сушки (15-35) в органосиликатный матеріал додають 1-2 % затверджувача тетрабутоксититана або полибутилтитана і ретельно перемішують до отримання однорідного складу.