Продавець АНТИКОР ПОЛИМЕР розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
34 відгуків
o677030264@gmail.com / antikorpolimer@gmail.com
+380677030264

Фенолоформальдегидные лакофарбові матеріали

Фенолоформальдегидные лакофарбові матеріали

10.10.12

Фенолоформальдегидные лакофарбові матеріали

Фенолоформальдегидные смоли являють собою продукти поліконденсації фенолу з формальдегідом. В залежності від співвідношення вихідних компонентів, застосовуваного каталізатора (лужного або кислотного), умов проведення реакції та наявності модифікуючих добавок отримують смоли з різними властивостями.

З лакофарбових матеріалів на основі резольных фенолформальдегідних отримав примеменение бакелітовий лак ЛБС-1 (ГОСТ 901-78). Після нанесення на поверхню плівку лаку піддають бакелизации, тобто термічній обробці за спеціальним режимом з поступовим підвищенням температури до 160-170 С, в результаті чого сітчаста структура полімеру.

Перевагою покриттів на основі бакелітових лаків є їх висока твердість, стійкість до впливу води, нафтопродуктів, мінеральних кислот, розчину солей, органічних розчинників, підвищеній температурі (до 160 С). Однак в якості лакофарбових матеріалів вони знаходять обмежене застосування через крихкості одержуваної плівки, слабкою адгезії і нестійкість до механічних впливів, яка пояснюється високими внутрішніми напруженнями в покритті.

Розроблена рецептура ґрунтовки фенольно-каучукової ґрунтовки ФЛ-0113, яка призначена для зациты від корозії апаратури і обладнання з алюмінієвих сплавів, експлуатованих в умовах тривалого впливу води та нафтопродуктів. Встановлено, наприклад, що покриття грунтовкою ФЛ-0113 товщиною 40-50 мкм на хімічно оксидированном сплаві АМцМ зберігається без зміни як після безперервного (1500 год) гарячої (100 С) дистильованій води, так і після тривалого впливу, періодично охолоджуваної до 60 З води, а також після перебування в 1%-ном розчині кухонної солі.

Поліпшити механічні властивості покриття на основі фенолформальдегідних смол можна також введенням в бакелитой лак таких наповнювачів, як графіт, каолін, андезитовая борошно. Так, практичне застосування для захисту хімічної апаратури отримав резольный лак № 86, що складається з бакелітового лаку з додаванням каоліну і нафталіну. До нанесення лаку всі раковини і шви зашпатлевуют складом, що складається з бакелітового лаку в суміші з кислотостійким азбестом у відношенні 1:1. Затвердіння складу провадиться за ступінчастому режиму.

Для забезпечення необхідної адгезії бакелітового покриття з металевою поверхнею на неї наноситься грунтовка, що складається з розведеного на 50% лаку і наповнювача (40%). Потім наноситься необхідну кількість шарів лаку і проводиться термічна обробка за спеціальним режимом. Одержувані на цій основі покриття стійкі до дії сірчаної, соляної, оцтової кислот середніх концентрацій при температурі до 30-45 С і водних розчинів солей цих кислот. Вони
обмежено стійки в розчинах вуглекислих лугів, спирті й ацетоні. У розчинах їдких лугів, а також в концентрованій азотній кислоті та інших окислювачах ці покриття не стійки.

На основі бакелітового лаку, цинкового крону і алюмінієвої пудри випускають емаль ФД-412 (колишня ФЛ-723) для отримання паро - та водостійкого покриття і ФЛ-61 (колишня ФЛ-724) для отримання маслостойкого покриття.

Виробництвом випускається лак ФЛ-559 (ГОСТ 14147-80). Цей лак являє собою розчин суміші смол: ксиленофенолформальдегидной, епоксидної і алкідно-епоксидної в органічних розчинниках. Лак ФЛ-559 призначається для нанесення на внутрішню поверхню консервних банок і кришок (для склотари) з білої жерсті електролітичного і гарячого лудіння, застосовуваних для виготовлення рибних та обощных консервів з кислим середовищем. Наноситься лак на листову бляху на лакувальних машини валкового типу, а на внутрішню поверхню цельноштамповочных банок - на лакувальних машинах розпилювального типу.

До робочої в'язкості лак розбавляють этилцелллозольвом або рабзбавителем Р-30 при роботі на лакувальних машинах з гумовими валами і тетралином - при роботі на лакувальних машинах з желатиновими валами. Тривалість висихання лаку при 180 С - не більше 15 хвилин.

На основі фенольних лакофарбових матеріалів випускається також емаль ФЛ-557, призначена для захисту внутрішніх поверхонь сталевих виробів від дії агресивних середовищ; вона наноситься методом занурення.

З фенолформальдегідних лакофарбових матеріалів слід вказати емаль ФЛ-787 (ТУ 6-10-1199-77) і ґрунтовку ФЛ-087 (ТУ 6-10-1198-77). Тривалість висихання шару грунтовки при 180 С - 30 хвилин, а шару емалі - 1 годину. Покриття, що складається з одного шару грунтовки і двох шарів емалі, володіє високими фізико-механічними показниками і стійкість до впливу бензину і мінерального масла.

Як відомо маслорастворимые смоли отримують при конденсації вищих гомологів фенолу, зокрема n-трет-бутілфенола з альдегідами. Такі смоли, не містять модифікуючих добавок, носять назву 100 %-них фенолформальдегідних смол. Покриття, отримані на їх основі, мають підвищену водо - і атмосферостійкість, механічною міцністю і швидше висихають.

Промисловість випускається лак ФЛ-582 (ТУ 6-10-1236-77), являє собою розчин сплаву 100%-ної фенолоформальдегідної смоли і плавленого бурштину з тунговим маслом в органічних розчинниках з добавками парафіну, линолеата свинцю і сикативу. Покриття на основі цього лаку володіють стійкістю до дії бензину і мінерального масла. Лак застосовується для покриття радіодеталей і блоків з різних матеріалів. Тривалість практичного висихання плівки при 60 С - не більше 4 годин, при 120 С - більше 2 годин. Для розведення лаку застосовують суміш розчинників, що складається з 30 % ксилолу і 70 % уайт-спіриту.

Малорозчинні фенолоформальдегидные смоли отримують також этерифицированием метиольных груп фенолспиритов бутиловим спиртом (бутанолизация). При суміщенні такого продукту (так званого максимально бутанолизированного продукту) з алкідними смолами отримують фенолалкидные лакофарбові матеріали. До них може бути віднесена емаль ФА-5104 (ТУ-6-10-926-79). Ця емаль чорного кольору представляє собою суспензію, що складається із суміші пігментів і наповнювачів, затертих на алкиднофенольном лакуз додаванням меламіноформальдегідної смоли і розчинники.

Покриття на основі емалі мають стійкість до бензину. Емаль призначена для фарбування радіаторів і бензобаків методом пневматичного або электрастатического розпилення. Вона поставляється в комплекті з сикативом, який вводять в емаль перед вживанням в
кількості 6-8% від маси нерозведеної емалі. Перед застосуванням емаль розбавляють до робочої в'язкості розчинником РБК-1 в кількості 20-30 %. Тривалість практичного висихання плівки при 90 С - не більше 10 хвилин.


На основі пластифікованої фенолалкидной смоли випускається також емаль ФА-792 білого і сріблястого кольорів, яка призначена для фарбування сепараторів і насосів в харчовій промисловості, а також зовнішньої поверхні молочних фляг. Емаль сріблястого кольору поставляється у вигляді двох компонентів: 100 частин (мас) напівфабрикату емаль-лаку і 10 частин (мас) алюмінієвої пудри ПАП-1 або ПАП-2. Компоненти змішуються безпосередньо перед нанесенням емалі.
Емаль ФА-792 наноситься за фосфатированной поверхні в два шари методом пневматичного розпилення з робочою в'язкістю 18-20 секунд по ВЗ-4 при 20 С. В якості розчинника застосовується ксилол або суміш ксилолу з этилцелозольвом (4:1). Тривалість сушіння кожного шару 1 год при 180 С; товщина висушеного покриття 50 мкм. Покриття стійке до
харчових середовищ: 0,3; 2 і 3 %-ним водним розчинам молочної кислоти при температурах 20, 40, 70 С; молока з кислотністю 18 Т; кисляку з кислотність 110 Т і ацидофіліну з кислотністю 130 Т при 20-25 С.