Продавець АНТИКОР ПРОМПОЛІМЕР розвиває свій бізнес на Prom.ua 15 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
34 відгуків
+380 (67) 703-02-64
вул. Зрошувальна, буд. 15, Київ, Україна
o677030264@gmail.com / antikorpolimer@gmail.com
Залишити відгук

Епоксидні лакофарбові матеріали

Епоксидні лакофарбові матеріали

Епоксидні лакофарбові матеріали.

Епоксидні смоли являють собою лінійні прості поліефіри, молекулярні ланцюги яких мають реакційно-здатні епоксидні групи на обох кінцях і вторинні гідроксильні групи, розташовані вздовж всього ланцюга.

Епоксидні смоли можуть бути на основі: а) дифенілолпропану, б) інших фенолів, в) аліфатичних спиртів і г) продуктів епоксидування ненасичених сполук. Найбільше поширення отримав синтез цих смол з епіхлоргідрину і дифенілолпропану (або інших фенолів) в лужному середовищі.

Освіта просторових полімерів (затвердіння смоли) відбувається в результаті зшивання лінійних молекул при взаємодії їх з азотовмісними органічними сполуками, головним чином ді- або поліамінами. В ході подальшої реакції смола твердіє і перетворюється в нерозчинне, неплавке з'єднання просторової будови без виділення побічних продуктів реакції, тому усадки покриття майже не спостерігаються.

Покриття на основі епоксидних смол, мають хорошу адгезію до металу, дерева та деяким іншим матеріалам, високою твердістю, еластичністю і хімічною стійкістю.

На основі смоли ЕД-20 з поліамідним затверджувачем розроблена електроізоляційна емаль ЕП-969, призначена для захисту від корозії в умовах підвищеної вологості при температурах від -60 до +150 С, і емаль ЕП-793 з високими захисними властивостями, а на основі епоксидних лаків, що не містять летких розчинників, - електроізоляційний лак ЕП-9114. За своїми характеристиками цей лак істотно не відрізняється від відомих лаків УР-231 і ЕП-730, проте вигідно відрізняється від них високим вмістом нелетких компонентів (близько 85%), яке дозволяє отримувати міцне і довговічне покриття товщиною від 70 до 400 мкм при одношаровому нанесенні. Цьому сприяє застосування затверджувача типу амінного адукта ІМЕП-1, володіє високими фізико-механічними і діеликтричними показниками. До переваг покриття на основі лаку ЕП-9114 слід віднести також підвищену стійкість до різких перепадів теператур, короткочасного впливу температур 250-270 З, дії активних розчинників, таких як спирт, бензин, трихлоретилен. Лак ЕП-9114 наносять на поверхню пневматичним розпиленням.

Для поліпшення водо - і хімічної стійкості покриттів і зниження вартості епоксидних лакофарбових матеріалів їх модифікують також етинолевим лаком. Покриття на основі епоксидних смол і етинолових лаків хімічно стійки. На основі епоксидних смол і лаку етинол нашою промисловістю випускається емаль ЕП-755 різних кольорів.

Для отримання захисних покриттів все більше застосування знаходять лакофарбові матеріали на основі продуктів суміщення епоксидних смол з різними бітумами.

З епоксидно-пекових композицій рекомендується емаль СП-ЕК-4, що складається з епоксидної смоли ЕД-16 і кам'яновугільної смоли у співвідношенні 1:1. Емаль наноситься пневморозпилювачем при робочої в'язкості 22 секунди по ВЗ-4. Тривалість висихання при 18-23 З кожного шару становить 24 години. Розріджувачем служить толуол, затверджувачем - Поліетиленполіамін (ПЕПА). В результаті випробувань шестишарового покриття на основі емалі встановлено, що емаль СП-ЕК-4 володіє високою водостійкістю і може бути рекомендована для протикорозійного захисту великих морських водоводів, гідротехнічних споруд, обладнання і трубопроводів опріснювальних установок і ТЕЦ, а також шахтних металоконструкцій.

Промисловість також розроблена емаль ЕП-575 , що представляє собою розчин епоксидній та кам'яновугільної смол в органічних розчинниках з додаванням затверджувача і алюмінієвої пудри. Емаль призначена для фарбування металевих конструкцій, що працюють в атмосфері з підвищеною вологістю, але захищених від прямого впливу сонячних променів. Вона поставляється комплектно у вигляді трьох компонентів, взятих в наступних співвідношеннях: напівфабрикат емалі - 100 частин (мас), затверджувач №3 - 2 частини (мас), алюмінієва пудра 13,3 частини (мас).

Емаль ЕП-575 наносять фарборозпилювачем по грунтівці ЕП-057 протекторної або грунтівки АК-070. Товщина комлексного покриття (два шару грунтівки і два шари емалі) при нанесенні емалі по грунтівці ЕП-057 упоряд 200-300 мкм, при нанесенні на грунтівку АК-070 - 100-150 мкм. Розчинником емалі є ксилол та розчинник Р-5. Час висихання плівки до ступеня 3 - не більше 24 години при t 20-22 C та 5 годин при 60 С.

Розроблені також епоксидно-сланцеві емалі ЕП-419 і ЕП-420. Вони являють собою суспензію пігментів і наповнювачів розчині епоксидної смоли ЕД-20 з додаванням сланцепіролізного лаку ЛПС-1 , який веде себе як пластифікатор.

В якості затверджувача застосовується поліетиленполіамін (ПЕПА), який додається до основи перед вживанням в наступній кількості: на 1000 м овновы 40 г затверджувача при температурі від 5 до 15 С і 26 г затверджувача при температурі вище 15 С. Після додавання затверджувача життєздатність емалі становить 2-4 години. В'язкість основи 180-210 з по ВЗ-4 при 20 С. Основу емалі у разі необхідності розбавляють розчинником у кількості не більше 18 % (мас). Склад розчинника, % (мас): ацетон технічний - 30, бутанол технічний - 30, ксилол нафтовий або сольвент нафтовий для лакофарбової промисловості - 40. Час висихання емалі до ступеня 3 - 24 год при 18-22 С.

Емалі ЕП-419 та ЕП-420 наносять на поверхню пензлем при будь-якій вологості навколишнього середовища та температурі не нижче 5 С. Витрата емалі на одношарове покриття 350 грам на квадратний метр, товщина покриття 70-80 мкм. При нанесенні на вологу сталеву поверхню в перший шар емалей, що використовуються як ґрунтовка, додаються наступні поверхнево активні речовини в кількості 0,25-0,5 % (мас): хлорид алкідбензилдиметиламонію фракції С17-С20 , присадка сульфонатна СБ-3 , кальцію КСК , концентрат присадки БМП у дизельному паливі .

Покриття, що складається з трьох шарів емалі ЕП-419 і ЕП-420 і одного шару мастила ПВК , виявилося стійким при захисті від корозії опор морських нафтових промислових естакад. Термін служби покриттів в зоні періодичного змочування морською водою 8 років.

Розроблена і освоєна вітчизняною промисловістю емаль ЕП-5116 на основі низькомолекулярної епоксидної смоли Е-20 і препарованої кам'яновугільної смоли, розчинника, наповнювача і затверджувача (поліетиленполіамін ПЕПА). Емаль випускається комплектно у вигляді двох компонентів - епоксидного і кам'яновугільного - у співвідношенні 1:2 (за масою). Емаль наноситься методом пневматичного розпилення при підігріві компонентів до 50-60 С з допомогою спеціальних установок, або при температурі 18-20 Із спеціальним розпилювачем для нанесення високов'язких матеріалів, а також пензлем або валіком. Виходить рівне напівглянсове покриття чорного кольору.

Емаль може бути нанесена в 1-2 шари товщиною 100-200 мкм. У цьому випадку вона може замінити багатошарове покриття на основі перхлорвінілових лакофарбових матеріалів, а іноді і шпаклівка ЕП-0010.

Покриття на основі кам'яновугільних складів володіють хорошими захисними властивостями і довговічністю при експлуатації в прісній, морський і мінералізованої води. Підвищення захисної дії епоксидно-кам'яновугільного покриття сприяють входять до складу кам'яновугільної смоли ароматичні та гетероциклічні сполуки, що чинять інгібуючу дію на сталь у воді.

З модифікованих лакофарбових матеріалів на основі епоксидних смол розроблена епоксидно-кам'яновугільна емаль ЕП-5148. Вона є двокомпонентною з вмістом розчинника не більше 10%. Твердіє емаль при 80 С протягом 1,5 год, при 18-23 С протягом 24 год з наступною витримкою не менше 10 діб. Емаль наносять пневматичним розпиленням при підігріві компонентів до 60 с З допомогою спеціальних установок, а також пензлем або валіком при 18-23 С. Співвідношення компонентів епоксидного і кам'яновугільного 0,6:1 (за масою). Покриття на основі емалі володіють хорошими фізико-механічними властивостями. Емаль призначена для захисту металевих і бетонних поверхонь від впливу агресивних середовищ.

Випущена також епоксидно-кам'яновугільна емаль ЕП-5120 двокомпонентна, що характеризується однаковими значеннями в'язкості компонентів при температурі 50-70 С та низькому вмісту летких (не більше 2%) речовин. Співвідношення компонентів епоксидного і кам'яновугільного 2:3 (по масі). Емаль твердіє при температурі 80 С протягом 1,5 години і 24 години при температурі 18-23 с З наступною витримкою не менше 10 діб.

Емаль ЕП-5120 призначена для захисних покриттів та протикорозійного ізоляції магістральних газопроводів діаметром до 2,5 м і сталевих конструкцій, що експлуатуються в ґрунтових і атмосферних умовах. Емаль наноситься на зовнішню поверхню труб з пневматичним розпилювачем підігрівом компонентів з допомогою спеціальних установок. Товщина наносного шару 500 мкм.

З епоксидно-пекових матеріалів розроблена емаль ЕП-46, яка являє собою суспензію пігментів і наповнювачів в композиції кам'яновугільного лаку, епоксидної смоли і каучукового еластомеру з добавкою органічних розчинників. В склад пігментного частини емалі входять силикохромат свинцю, залізний сурик, цинкові білила. В якості наповнювача використовується мікротальк.

Емаль ЕП-46 є двокомпонентною і складається з основи і затверджувача, який додається перед нанесенням в кількості 10% від маси епоксидної смоли, що міститься в основі емалі (на 100 грам основи - 2,9 г затверджувача). Після додавання затверджувача термін придатності емалі при 18-20 С - 15-18 годин.

Наноситься емаль ЕП-46 пензлем, валіком або апаратом безповітряного розпилення при температурі 5-30 С. Покриття на основі емалі ЕП-46 володіє більш високими захисними властивостями, ніж покриття епоксидно-пековими емалями ЕП-44 (колишня ЕП-917), ЕП-72 та ЕПК. Порівняльні випробування показують, що тришарове покриття емаллю ЕП-46 забезпечує протикорозійний захист металу в морській воді терміном до 4 років.

Для захисту бетонних конструкцій, що експлуатуються в жорстких умовах, широке застосування отримали покриття на основі епоксидних смол з амінними затверджувачами. Ці покриття мають високу лугостійкість, малу усадку, що дозволяє широко використовувати їх для захисту вертикальних залізобетонних споруд. Можливість нанесення покриттів на свіжоспалублену поверхню забезпечує вологий режим твердіння та отримання бетону високої щільності, що підвищує довговічність залізобетонних конструкцій.

Для захисту будівельних конструкцій застосовуються низькомолекулярні смоли марок ЕД-20, ЕД-16, ЕД-40. Однак при їх затвердінні поліетиленполіаміном (ПЕПА) отримують тендітні, але досить тверді покриття, які забезпечують високу хімічну, протикорозійний і атмосферостійку захист.
З метою усунення цього недоліку були проведені дослідження з виявлення оптимальних складів із застосуванням інших затверджувачів, що дозволяють створити покриття з високими захисними властивостями і на вологому бетоні. Встановлено, що найвищу міцність при розтягуванні мають композиції з амінофенольним затверджувачем АФ-2 з амінним числом 595 мг КОН/г, діетілентріаміном, поліамідної смолою ПО-200 з амінні числом 322 мг КОН/г, а найбільш високою еластичністю - з поліаміноімідазолінової смолою І-5М з амінні числом 322 мг КОН/г і ПО-200. Тому для отримання покриттів із заданими властивостями доцільно комбінувати різні типи затверджувачів. Так, комбінація затверджувачів І-5М і АФ-2 дозволяє отримувати покриття з досить високою міцністю і еластичністю, при нанесенні на поверхню як сухого, так і вологого бетону. Суміші на основі епоксидних смол з пропонованими затверджувачами можуть бути використані при досвідченій фарбуванні таких об'єктів, як градирні, димові труби, на підприємствах промисловості.
А щоб поліпшити еластичні властивості низькомолекулярної епоксидно-діановій смоли ЕД-20 у місці з затверджувачем поліетиленполіаміном (ПЕПА) або діетілентріаміном (ДЕТА) в смолу ЕД-20 вводиться такий компонент, як дибутилфталат (в якості пластифікатора) від 5-10 % від маси смоли ЕД-20.

Значне застосування отримали епоксидно-тіоколові склади. До цих матеріалів може бути віднесена емаль ЕП-711.

Все більш широке застосування набувають епоксидно-фуранові склади, що поєднують високі механічні властивості епоксидної смоли з хімічною стійкістю, властивої фурановым смол. Однак після затвердіння вони не досить еластичні. Зовнішня ж пластифікація їх складними ефірами фталевої та інших кислот призводить до зниження хімічної стійкості і захисних протикорозійних властивостей покриттів. Більш перспективна внутрішня пластифікація із застосуванням тіоколом. Встановлено, що для пластифікації необхідно додавати 40 ч. (мас) тіокола на 100 частин (мас) смоли.
В склад композиції входять: смола ФАЕД-8, що складається з 60 % мономеру, ФА  і 40 % смоли ЕД-16, рідкий тіокол марки 1  і затверджувач поліетиленполіамін (ПЕПА).
Дослідження показали, що покриття епоксидно-фурановими складами у кислому середовищі через 30 діб руйнуються. Термін служби епоксидно-фураново-каучукових покриттів в нейтральних і лужних шахтних водах досягає 4 лел, у вологій атмосфері з підвищеним вмістом сірчистого та сірчаного газів - 3 років.


Захисні лакофарбові покриття можуть бути отримані також на основі епоксіефірів, епоксидних смол, етерефікованих жирними кислотами висихаючих олій. Епоксиефірні лакофарбові матеріали є однокомпонентними і утворюють підбально висихаючим мастилом необоротну плівку як гарячою, так і холодною сушінняю.

Для захисту металоконструкцій в процесі їх виготовлення розроблена швидковисихаюча епоксиефірна ґрунтівка ЕФ-0121. Ґрунтівка висихає на нагрітому до 40 С металі або при 40 С протягом 1-3 хвилин до ступеня , при якій можна проводити подальші технологічні операції (складування, транспортування, різання тощо). Важлива властивість цієї грунтівки ЕФ-0121 у тому, що вона дозволяє проводити зварювальні роботи з пофарбованого металу без зачищення покриття у місцях зварювання. При цьому міцнісні характеристики шва не знижуються і структура його залишається незмінною. Грунтівка може бути використана також на дільницях фарбування готових металоконструкцій для подгрунтовки порушеного покриття в місцях зварювання, при ремонтної фарбуванні автомобільного транспорту, ґрунтуванні деталей електродвигунів, консервації чавунного лиття і т. д.
Ґрунтівка ЕФ-0121 наноситься на поверхню методом пневматичного або безповітряного розпилення. Перед застосуванням до неї додається сикатив і прискорювач, що поставляються комплектно в необхідному співвідношенні. Тривалість висихання ґрунтівки ЕФ-0121 при 18-23 С не більше 60 хв до ступеня 3. На ґрунтівку можна наносити алкідні, алкідномеламінові, нітратцелюлозні, перхлорвінілові та інші емалі.

На основі епоксиефірних масел розроблені і засновані промисловістю ґрунтівка ЕФ-065, емаль ЕФ-1144, а також грунтівка ЕФ-066 на основі сополимера епоксіефіра зі стиролом.
Дослідження показали, що захисні властивості епоксиефірних грунтовок в якості самостійних покриттів і перекритих алкідними і епоксіефірними емалями вище, ніж у ґрунтівки ФЛ-03к після 15 діб випробувань, ґрунтівками ЕФ-065 і ЕФ-066 - після 30 діб, в системах з алкідними емалями - відповідно після 30 і 180-ти діб.
Грунтівки ЕФ-065 і ЕФ-066 можуть наноситися кистю і фарборозпилювачем при 5-30 С. Робоча в'язкість по ВЗ-4 при нанесенні, пензлем - відповідно 60-80 і 80-120 с.
Емаль ЕФ-1144 випускається коричневого та зеленого кольорів і володіє високими фізико-механічними і захисними властивостями.
Система покриття складається з двох шарів грунтовки ЕФ-065 або ЕФ-066 та двох шарів емалі ЕФ-1144, забезпечує тривалий термін служби захищається поверхні палуб судів. Покриття відрізняються зносостійкістю, високими фізико-механічними властивостями, стійкістю до дії морської води та нафтопродуктів.

На основі епоксіефірів розроблена емаль ЕФ-5179. Після введення в неї абразивної добавки - електрокорунду отримують протикорозійне нековзне покриття для металевих поверхонь. Абразивна добавка випускається комплектно з емаллю.
Для отримання покриття, що володіє високою захисною здатністю і адгезією, емаль наносять по грунтовці ЕФ-065. Ґрунтівку сушать при 20-23 С протягом 24 годин або в сушильних камерах з конвекційним обігрівом при 170 С - 30 хвилин.
Грунтівку ЕФ-065 і емаль ЕФ-5179 можна наносити на поверхню електромеханічним розпиленням ЕР-1М, пневматичним розпиленням, установок безповітряного розпилення, пензлем або валіком. Абразивна добавка наноситься по сирому шару емалі за допомогою лоткового електростатичного розпилювача або спеціального пневматичного розпилювача. Можливо також ручне нанесення абразиву з подальшим зняттям його надлишку. Співвідношення емалі і електрокорунду 1:2. Емаль з абразивом сушать у сушильних камерах з конвекційним обігрівом при 150 З 1,5 години або при 170 С - 1 годину, або в природних умовах за 20-23 С - 24 години. Потім по шару абразиву наносять 2 шари емалі способом «мокрий по мокрому» з витримкою між шарами 10-15 хвилин. Остаточна сушка покриття проводиться по тому ж режимі, що і для шару емалі з абразивом.
Нековзне покриття володіє підвищеними фрикційними властивостями, зносостійкістю, атмосферостійкість, стійкість до підвищених температур (до 100 С) і перепаду температур від -15 до +15 С. Термін служби покриття - 2 роки.

Розроблено та освоєно промисловістю епоксифенольна емаль ЕП-789 зеленого кольору. Вона являє собою суспензію пігментів і наповнювачів у епоксифенольнуму лаку. Для забезпечення повноти затвердіння епоксифенольній композиції в якості каталізатора використовують ортофосфорну кислоту. Наноситься емаль методом пневматичного розпилення. Після висихання емалі утворюється рівна матова поверхня.
Основні переваги, емалі ЕП-789 порівняно з серійно випускаються емалями подібного типу полягає в однокомпонентності емалі, високих протикорозійних властивостей покриттів і підвищеної стійкості їх до різних агресивних середовищ. Комплексне покриття, що складається з одного шару грунту ВЛ-02 і двох шарів емалі ЕП-789, має атмосферостійкість, стійкість до впливу морської води, а також достатньою лугостійкість і бензиностійкістю.

На основі епоксифенолів розроблений лак ЕП-733. Він являє собою розчин епоксифенольного сполучного в органічних розчинниках з додаванням пластифікатора і каталізаторів полімеризації. Лак призначений для захисту внутрішньої і зовнішньої поверхні
аерозольних балонів з білої жерсті, а також для внутрішнього захисту аерозольних алюмінієвих балонів.
Наноситься лак на листову бляху з допомогою валковою машини, а на алюмінієві аерозольні балони - пневматичним розпиленням. Лак розбавляють до робочої в'язкості розчинником Р-30 або етилцелозольвом.
Покриття на основі лаку ЕП-733 володіє хорошими фізикомеханічними показниками і достатньою стійкістю до хімічних агресивних середовищ. Так, плівка лаку при кип'ятінні протягом 2 годин у 2%-ном розчині соляної кислоти до 0,1 %-ном розчині їдкого лугу опинилася без порушень.
Час висихання лаку до ступеня 3 при 205-210 З - 15 хвилин, а при 220-225 С - 7 хвилин. Лак рекомендується для аерозольних упаковок під різні препарати.

З епоксіфенольних матеріалів слід вказати також на лак ЕП-5118 . Це консервний лак прискореної сушки, виготовляється на основі високомолекулярної епоксидно-діановій смоли і бутанолизированной фенолоформальдегідної смоли резольного типу.
Випускається лак в комплекті зі спеціальною добавкою, яка призначається для поліпшення механічних властивостей покриття, а також збільшення його стійкості до дряпання в процесі переробки металу. Розбавляється лак до робочої вязкосте розчинником Р-30.
Лак призначається для покриття рулонного металу (алюміній і його сплави, хромована жерсть), що застосовується для виготовлення консервної тари. Наноситься лак на поверхню на валкових машинах або в електростатичному полі високої напруги. Затвердіває лакове покриття по алюмінію у виробничих умовах при 350-360 С протягом 30-40 с.
Покриття на основі лаку ЕП-5118 володіє хорошими фізико-механічними властивостями. Воно відрізняється також гарну хімічну стійкість до модельним консервним середовищ (3%-ний розчин оцтової кислоти, 2%-ний розчин винної кислоти, 3%-ний розчин кухонної солі, дистильованої води) і високою механічною міцністю, необхідної при виготовленні цільноштампувальної консервної тари.
Лак ЕП-5118 допущений органами охорони здоров'я до застосування для виготовлення цільноштампувальної консервної тари для м'ясних, рибних і овочевих консервів в томаті та олії, а також маринадів і соків.
На основі низькомолекулярної епоксидної смоли Е-40 і резольной фенолоформальдегідної смоли (бакелітового лаку марки ЛБС-1) розроблена вітчизняною промисловістю випущено емаль ФЛ-777. Вона являє собою суспензію пігментів і наповнювача в епоксидно-бакелітовій композиції в суміші етилового спирту і етилцелозольвом з додаванням пластифікатора і пасивуючого пігменту. Емаль призначена для захисту внутрішньої поверхні ємностей від впливу різних агресивних середовищ: гарячої води, сольових розчинів, вуглеводневого конденсату, нафтопродуктів і т. п. Вона має задовільною атмосферостійкістю і може бути застосована для захисту устаткування і металевих конструкцій, що експлуатуються в атмосферних умовах та що піддаються періодичному впливу олії - та нафтопродуктів.
Випускається емаль у вигляді трьох компонентів: бакелітового лаку ЛБС-1. Пігментної пасти на основі епоксидної смоли і алюмінієвої пудри ПАП-2. Компоненти з продукції в'язкістю смешиваютс перед нанесенням наступного співвідношенні ч. (мас): напівфабрикат емалі ФБ-777 - 2, бакелітовий лак ЛБС-1 - 5, алюмінієва пудра ПАП-2 - 0,5. Життєздатність емалі після змішування компонентів - не більше 10 годин. Сьогодні ж випускається емаль ФЛ-777 з консервуючою модифікатором, при якій всі три компоненти емалі вже замішані, таким чином термін зберігання збільшується до 6 місяців при температурі 20-23 С у щільно закритій тарі.
Емаль ФЛ-778 наносять у два шари і більше на сталеву поверхню кистю при в'язкості 70-100 секунд по ВЗ-4 при 20 С. При пневматичному розпиленні емаль розбавляють до робочої в'язкості розчинником РЕ-11, підходить також розчинник Р-4. Тривалість висихання емалі при проміжної витримці шарів протягом 1 год при 18-23 С становить 24 години або 2 години при 60 С. Потім покриття холодної сушки витримують протягом 10 діб при 18-23 С.

В цілях захисту бетонних і металевих поверхонь від корозії та впливу нафтопродуктів можуть бути використані що випускаються промисловістю емалі ЕП-56 різних кольорів. Вони являють собою суспензію пігментів і наповнювачів у розчині епоксидної смоли Е-41 в суміші органічних розчинників. Емаль випускають у вигляді двох компонентів: напівфабрикат емалі ЕП-56 і затверджувач №1.

Нашою промисловістю випускаються також епоксидно-поліамідні емалі ЕП-140 різних кольорів. Вони являють собою суспензію пігментів і наповнювачів у розчині епоксидної смоли Е-41 в суміші органічних розчинників.
Емаль призначена для захисту магнієвих, алюмінієвих сплавів і сталей по поверхнях, попередньо загрунтованым акриловими або епоксидно-поліамідними грунтівками. Отримані при цьому покриття володіють водомаслобензостійкістю.
Випускаються емалі у вигляді двох компонентів: а) напівфабрикат емалі ЕП-140 відповідного кольору; б) затверджувач №2 (розчин поліамідної смоли ПО-200 в суміші органічних розчинників) або затверджувач №4 для алюмінієвої емалі (розчин смоли ПО-201 без вільного аміну в суміші органічних розчинників). Затверджувач додають до основи безпосередньо перед нанесенням емалі. Емалі наносять на поверхню фарборозпилювачем, пензлем або наливом. Термін вживання емалі після змішування не більше трьох діб. Тривалість висихання емалі до ступеня 3 - не більше 6 год. Для розведення емалі до робочої в'язкості використовують розчинник Р-5 або суміш розчинників складу, ч. (мас): ацетон - 30, етилцелозольв - 30, ксилол - 40.

Значного поліпшення властивостей епоксидних покриттів можна досягти в результаті використання аміноефірних затверджувачів замість поліамідних. У цьому випадку виходять лакофарбові композиції з більш тривалою життєздатністю, що дають покриття з найкращими фізико-механічними, адгезійними та захисними властивостями.

Розроблені також епоксидні лакофарбові матеріали без летких розчинників з аміноефірним затверджувачем: грунтівка Б-ЕП-0126, а також емалі Б-ЕП-421 і Б-ЕП-752.
Ці матеріали володіють рядом переваг в порівнянні з серійною фарбою ЕП-755: вибухобезпечність і менша токсичність при виконанні робіт, зменшення числа шарів для отримання необхідної товщини від 5-6 до 2-3, можливість механізації для процесу нанесення грунтівки і емалі у важкодоступних місцях. Наносяться ці матеріали пензлем, валиком або методом безповітряного розпилення.
Ці матеріали були широко випробувані при захисту металевих поверхонь суднових приміщень, що піддаються впливу нафтопродуктів, рідкого палива, морської і прісної води. На поверхню наносили один шар грунтівки Б-ЕП-0126 і два шари емалі Б-ЕП-752. Натурні випробування таких покриттів протягом 3,5 років показали їх повну придатність.
Впровадження цих матеріалів дозволяє підвищити якість і скоротити технологічний цикл фарбуванння, поліпшити санітарно-гігієнічні умови праці і отримати значний технікоекономічний ефект.

Розроблені і освоєні промисловістю лакофарбові матеріали з обмеженим вмістом розчинників. До них відноситься епоксидно-поліамідна емаль ЕП-1155. Вона являє собою суспензію пігментів і наповнювачів в композиції епоксидних смол з затверджувачем. Емаль виготовляється на основі низькомолекулярної смоли Е-40 і поліамідного затверджувача ПО-200 і містить не більше 7% летких речовин. Емаль поставляється комплектно на 100 частин емалі 2 частини затверджувача. Життєздатність цієї емалі при 18-22 С - не більше 3 г.
Емаль може наноситися пензлем, валіком, пневматичним розпилювачем за допомогою спеціальних розпилювачів високов'язких сумішей або установкою для розпилення високов'язких двокомпонентних сумішей з підігрівом компонентів. Товщина шару покриття не менше 100 мкм. До пуску в експлуатацію необхідна витримка протягом 7 діб.
Були проведені широкі виробничі випробування в порівнянні з серійною емаль ЕП-773 при захисті обладнання, а також металевих і залізобетонних конструкцій, що знаходяться в цехах і на території хімічних підприємств.
Встановлено, що після трьох років випробувань емаль ЕП-1155 не поступається по стійкості епоксидним емалям ЕП-773 і ЕП-525. Перевага цієї емалі в порівнянні з іншими епоксидними і перхлорвініловими фарбами в тому, що при її застосуванні зменшуються втрати розчинника, а отже, поліпшується санітарно-гігієнічні умови праці, зменшується пожежонебезпека фарбувальних робіт, скорочується тенологічний процес отримання покриттів за рахунок зниження кількості шарів. Емаль ЕП-1155 може бути нанесена в 1-2 шари з епоксидному грунту ЕП-057 або шпаклівці ЕП-0010 і в 2 шару без грунтівки.

Все більше застосування отримують тиксотропні лакофарбові матеріали, основні переваги яких полягають в можливості нанесення їх шаром товщиною до 100-1500 мкм без появи на вертикальних поверхнях напливів і потьоків, в скороченні кількості шарів у технологічній схемі фарбування і, отже, у зниженні трудомісткості фарбувальних робіт. Розроблено тиксотропні ґрунтівки ЕФ-094Т і ЕФ-094Б - суспензія пігментів і наповнювачів у розчині епоксіефіра ЕЕ-42-3. Як структуруючих добавок в ґрунтівки вводяться гідрогенізована рицинова олія тиксотроп ST (у першу) і органофільний бентоніт (в другу). За зовнішнім виглядом ці грунтівки являють собою пастоподібну масу червоно-коричневого кольору, яка при перемішуванні стає рідкотекучою, а в спокої повертається в первісний стан.
Грунтівки могут наноситься пензлем, валіком, установками безповітряного розпилення при тиску не менше 20 МПа (200 кгс/см2) та температурі від -5 до +35 С. Тривалість сушіння ґрунтівки при -5С - не більше 60 год, при 35 С - не більше 18 год. час повного висихання покриття при 18-22 С - 24 год. Гранична товщина шару, що не стікає, становить для грунтівки ЕФ-094Т 0,6 мм. Товщина одного шару цих ґрунтівок відповідно 100 і 95 мкм. Грунтовки відрізняються гарною адгезією до сталі, алюмінієво-магнієвим сплавам, фосфатуючим грунтівкам. ВЛ-02, ВЛ-023, а також високими антикорозійними і фізико-механічними властивостями в інтервалі температур від -40 до +60 С, хорошою адгезією до епоксидним покриттям, вініловим, поліуретановим, алкідних, епоксіефірним та іншим емалям, підвищеною стабільністю при зберіганні.
Тиксотропні грунтівки можуть бути рекомендовані для захисту зовнішніх надводних поверхонь суден замість двох шарів емалі ХС-720 або епоксіефірних грунтівок ЕФ-065 і ЕФ-066. Тришарові покриття, що складається з одного шару тиксотропною грунтівки і двох шарів покривний емалі на вініловій, алкідній, поліуретанової або епоксидній основі, були випробувані в натурних умовах на протязі 2-3 років і показали при позитивні результати.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner